Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji. W naszym kraju wiele ludzi staje przed nią tylko raz w życiu. Warto więc wziąć pod uwagę wiele aspektów. W tym artykule skupimy się na jednym, kluczowym zagadnieniu. Jakie są zalety zakupu mieszkania z rynku pierwotnego?

Zakup mieszkania od dewelopera oznacza, że wszystko  – nie tylko w mieszkaniu ale w całym budynku będzie nowe. Równa się to z brakiem kosztów związanych z naprawami, niższym czynszem wynikającym z braku odprowadzania składki na fundusz remontowy. A skoro już jesteśmy przy czynszu, to bez wątpienia na mniejsze rachunki będzie miało wpływ również użycie lepszych materiałów izolacyjnych przy budowie budynku.

Często na etapie budowy inwestycji nabywca może mieć wpływ na ostateczny rozkład mieszkania, czyli może zadecydować jak mają być postawione ścianki, jaką ma mieć wielkość łazienka, korytarz czy pokoje. Daje to możliwość określenia najlepszej możliwie dla nabywcy opcji, zgodnej z jego upodobaniami i charakterem.

Nowe budynki są projektowane przez architektów którzy prześcigają się w wynalezieniu jak najbardziej ergonomicznych rozwiązań, ukrytych funkcjonalności oraz w dbałością o detale. Mamy możliwość dzięki temu mieszkania w budynku gdzie wszystko jest piękne i estetyczne, są szerokie korytarze, rowerownie czy przestrzenie do wspólnego użytkowania. Dodatkowo nowe bloki wyposażone są w nowoczesne i bezawaryjne windy, komórki lokatorskie i podziemne miejsca parkingowe lub garaże. Szczególnie ma to znaczenie jeśli rozglądamy się z mieszkaniem w centrum aglomeracji, gdzie zwykle miejsca parkingowe są dobrem luksusowym.

Jeżeli przywiązujemy dużą uwagę do bezpieczeństwa którą może nam zapewnić ochrona czy monitoring tylko zakup nowego mieszkania może nam to zapewnić, gdyż  rzadko są to elementy pojawiające się przy starych budynkach.

I wreszcie gdy kupujesz nieruchomość z rynku pierwotnego – nie musisz płacić podatku PCC w wysokości 2% od wartości rynkowej nieruchomości.

Na naszym portalu znajdziecie Państwo oferty deweloperów Rogowski Development, Yuniversal Podlaski, Kalter, Pogoda Invest, Apartamenty KoncertoweWilla Wiatrakowa, Sokołowscy Nieruchomości.

W kolejnym artykule wskażemy zalety zakupu mieszkania z rynku wtórnego.

z poważaniem

zespół mieszkania.podlasie.pl