Tartak Ligora najbardziej zaufanym producentem tarcicy w Elblągu

Elbląg jest znany z licznych firm zajmujących się przeróbką drewna. Największe doświadczenie w branży ma jednak tartak Ligora. Firma z 25-letnim stażem, której specjalizacją jest produkcja tarcicy iglastej. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o tej zasłużonej firmie? 

Zróżnicowana oferta

Jak wiemy główną specjalnością firmy jest tarcica iglasta. Jest to asortyment, który powstaje w wyniku przetarcia się drewna indywidualnie lub grupowo na pilarkach. Można je podzielić na deski, bale. listwy, łaty, krawędziaki, belki. Ich nazwy są dobierane ze względu na grubość i szerokość. W przypadku tarcicy iglastej grubość desek wynosi zazwyczaj 20-45 mm, a szerokość 75-250 mm. Jeżeli zależy nam na konkretnych wymiarach dobrze zapytać tartaki, a udzielą nam konkretnej odpowiedzi. 

Może być wykorzystywana to tworzenia wiązarów. To kolejna usługa, którą realizuje Ligora. Wiązary to prefabrykowane konstrukcje dachu. Przenoszą one obciążenia podpory główne. Odpowiednie elementy są przez tartak odpowiednio nacinane, a potem łączone za pomocą odpowiednich płytek kolczastych. Wszystko odbywa się na konkretnej hali produkcyjnej. To świetna alternatywa dla drogich betonowych stropów. Elbląg coraz częściej wybiera elementy drewniane, a popularność nie bierze się z przypadku. Inną ich zaletą jest szybki montaż i stosowanie na znacznych rozpiętościach. 

Znana w całej miejscowości stolarnia 

Tartak Ligora – https://www.tartak-ligora.pl/ dysponuje licznymi maszynami stolarskimi, dzięki czemu możliwa jest obróbka struganiem na najwyższych poziomie. Różnego rodzaju grubościówki, frezarki czy wyrówniarki. W ten sposób można produkować podbitki, deski podłogowe, deski elewacyjne, materiały konstrukcyjne do wiat lub domów letniskowych. Do tego dochodzą wcześniej wspomniane wiązary, które są świeżością na polskim rynku.  Zaufany skład drewna pochodzący z własnego tartaku zapewnia nam usługę na najwyższym poziomie. 

Ligora stawia na sprzęt najwyższej jakości. Doświadczenie nauczyło tartak nie korzystać z tanich zamienników, jak często to bywa u konkurencji. Dotyczy to też programów komputerowych WOLF System, dostępnych dla pracowników stolarni. Efekt jest przez to na najwyższym poziomie, a konstrukcja wytrzymuje przez to długie lata użytkowania. 

Liczne certyfikaty i przede wszystkim zaufanie klientów 

Tartak posiada liczne certyfikaty przyznane przez odpowiednie Kontrole Produkcji z bardzo rygorystycznymi wymaganiami. Przetwarzanie i handel drewnem są w pełni w zgodzie najnowszymi przepisami Unii Europejskiej. Mamy więc do czynienia z usługą na najwyższym europejskim poziomie. Każde drewno pochodzi z legalnych źródeł, co nie jest powszechne w przypadku części tartaków w naszym kraju. 

Najważniejsze jest jednak zaufanie klientów, którzy już od 1995 roku wspierają tartak. Inwestuje on w coraz to nowsze rozwiązania techniczne. Kupuje tylko uznany w branży przeróbki drewna sprzęt, żeby wymienić tylko maszyny firmy Wood Mizer. Tartak zatrudnia ponadto w doświadczonych i odpowiednio wykształconych ludzi w swojej branży. Na żadnym etapie obróbki nie ma mowy o jakiejkolwiek pomyłce.