Fotel obrotowy do biurka, a profilaktyki wad postawy

Występujące coraz częściej wady postawy u dzieci i dorosłych, stały się ostatnio jednym z ważniejszych problemów społecznych. U osób, które nie miały jako dzieci wad wrodzonych, w późniejszych okresach życia mogą pojawić się zmiany wsteczne, powodujące zniekształcenia sylwetki i ograniczenie ogólnej sprawności ruchowej.

Wpływa to negatywnie nie tylko na komfort życia, ale również powoduje obniżenie wydajności pracy zawodowej. Ponadto, rehabilitacja osób dorosłych jest trudniejsza i pociąga za sobą spore koszty. Z tych powodów należy przywiązywać większą wagę do wprowadzania różnych form profilaktyki.

Jak przeciwdziałać wadom postawy?

Ogólnie znane przysłowie mówi – lepiej zapobiegać niż leczyć. Oprócz  propagowania zdrowego stylu życia w zakresie wzmożenia aktywności ruchowej, jednym ze sposobów zapobiegania pojawianiu lub pogłębianiu się wad postawy, u osób dorosłych jest aranżacja stanowiska pracy z uwzględnieniem zasad ergonomii. Menedżerowie firm zatrudniających kadrę urzędniczą, powinni wyposażyć miejsca pracy w odpowiednie  krzesła do biurka. W sprzedaży hurtowej, dostępne są pod adresem https://kamilameble.pl/14-krzesla-biurowe-obrotowe krzesła biurowe tanie. Jest to opłacalna inwestycja, owocująca poprawą warunków pracy i zadowoleniem załogi. Podstawowym narzędziem pracy w każdej instytucji jest komputer.

Wiąże się to z koniecznością długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. Znaczny komfort takiej pracy umożliwiają fotele obrotowe, wyposażone w różnorakie systemy regulacyjne. Są one bardzo wygodne i jednocześnie wymuszają utrzymywanie prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia. Fotel obrotowy do biurka można dostosować do wysokości blatu za pomocą pionowego teleskopowego wspornika konstrukcji. Umożliwia on też zwroty w poziomie pod dowolnym kątem. Każde krzesło biurowe obrotowe wyposażone jest w ogumione kółeczka. Ułatwia to swobodne przemieszczanie się pracownika, gdy chce on wziąć jakiś dokument znajdujący się poza zasięgiem jego ręki.

Fotel obrotowy do biurka – elementy rehabilitacji

Przedsiębiorcy mają ustawowo zapewnione korzystne warunki zatrudniania pracowników z niepełnosprawnością ruchową. Dlatego często takie osoby stanowią spory procent całej załogi. Dla nich szczególnie potrzebne są krzesła obrotowe do biurka z maksymalnymi udogodnieniami. Dobrze zaprojektowane krzesło obrotowy mechanizm ma umieszczony w miejscu połączenia siedziska z nogą. Działa on płynnie i bezszmerowo. Osoba niepełnosprawna może ustawić krzesło obrotowe do biurka pod najbardziej dla niej odpowiednim kątem i bez wysiłku zmieniać to ustawienie w dowolnej chwili. Szczególnie wskazane dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności są krzesła biurowe obrotowe zaliczane do sprzętu medycznego.

Rehabilitacyjne krzesło do biurka ma konstrukcję zabezpieczającą każdą strefę ciała siedzącej osoby. Najnowszej generacji krzesło biurowe obrotowe ma regulację wszystkiego! Oparcie – do przodu, do tyłu, w górę, w dół i pod różnymi kątami. Dowolna szerokość i głębokość siedziska. Zmiana ustawienia wsparcia lędźwi i ruchomy zagłówek. Podłokietniki odchylane na 4 strony. Całość jest wyjątkowo stabilna dzięki dobraniu optymalnego wymiaru rozgałęzionej podstawy. Warto zainwestować w taki sprzęt, bo dobrze wykwalifikowane niepełnosprawne osoby przynoszą korzyści dla firmy, a dla nich stanowi to wsparcie w realizowaniu się zawodowym.