Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku wtórnego

Pierwsza główna zaleta to całkowity koszt zakupu mieszkania. Zwykle jest on niższy o ok 5-10% a czasem nawet więcej w stosunku do zakupu nowej nieruchomości. Jeśli mamy zdolności negocjacyjne to doskonała okazja, żeby je wypróbować.

Mamy możliwość wyboru dowolnego miejsca w mieście, w każdej dzielnicy i na każdym osiedlu, ponieważ praktycznie w każdym miejscu są dostępne mieszkania o dowolnej powierzchni, dowolnym rozkładzie i dowolnej liczbie pokoi. Zwykle miejsca te są już w całości zagospodarowane, wiec nie ryzykujemy, że za jakiś czas zmieni nam się widok za oknem, bo akurat powstaje tu nowa inwestycja lub, że zamieszkamy na placu budowy. Dodatkowo drzewa które zostały posadzone już jakiś czas temu, prawdopodobnie są już bardzo wysokie, uatrakcyjniają obecną okolicę i dają przyjemny cień, jednocześnie niwelują wrażenie betonowego blokowiska.

Dodatkowym atutem jest zwykle rozbudowana infrastruktura. Na ogół takie miejsca, posiadają rozbudowaną sieć sklepów, przychodzi, przedszkoli, parków i innych interesujących nas miejsc. Nie bez znaczenia jest też łatwiejszy dostęp do komunikacji miejskiej, która na starszych osiedlach, jest po prostu lepiej rozwinięta.

Zakup nieruchomości z runku wtórnego to możliwość zamieszkania w niej od zaraz. Często są one umeblowane, w zasadzie gotowe do wprowadzenia. Jeśli zależy nam na czasie i dane mieszkanie trafiło w nasz gust to zdecydowanie oszczędzimy sobie frustracji wynikającej z wykończaniem mieszkania jakie kupilibyśmy u dewelopera w stanie surowym, lub płacenia kroci za jego wykończenie do zamieszkania w postaci opłaty od 600 do nawet 1200zł i więcej za m2.

W przeprowadzeniu prze proces zakupu mieszkania polecamy specjalistów:

  • finanse – zakup na kredyt,
  • projekt – projekt szyty na miarę,
  • remont – sprawdzeni rzemieślnicy,
  • ubezpieczenia – gwarancja spokoju wobec nieprzewidzianych zdarzeń.

Ogłoszenia z rynku wtórnego z łatwością znajdziecie dzięki naszej wyszukiwarce.

z poważaniem

zespół mieszkania.podlasie.pl