Dla kogo zamieszkanie w szeregówce jest najlepszym rozwiązaniem?

Wybór swoich 4 kątów do zamieszkania łatwy nie jest. Często jest to decyzja na całe życie.  Oprócz ceny, która może dla wielu być kluczowym czynnikiem, nie bez znaczenia jest styl życia czy etap rozwoju rodziny przyszłego nabywcy.


Szeregówki największym zainteresowaniem cieszą się wśród rodzin 2+2 lub większym, którym budżet nie pozwala na zakup domu wolnostojącego. Ceny tego typu zabudowy, kształtują się mniej więcej na poziomie 4 pokojowych mieszkań – w przeliczeniu na m2 okazują się wyraźnie tańsze niż mieszkanie –  a przyszłym nabywcom dzięki posiadaniu zazwyczaj niewielkiego ogródka, poddasza oraz garażu dają namiastkę życia w prawdziwym domu. Trzeba jednak pamiętać, że każda inwestycja wymaga wykończenia. Większy metraż oznacza wyższe koszty aranżacji , wyposażenia i bieżącego utrzymania. W praktyce okazuje się zatem, ze zakup i urządzenie szeregówki plasuję się pomiędzy domem jednorodzinnym a mieszkaniem.


dom szeregowy


Szeregówki są popularne wśród ludzi, którzy z jednej strony chcą uciec od zgiełku miasta, a z drugiej lubią życie towarzyskie z sąsiadami, któremu sprzyja bliskość zabudowy, posiadanie miejsca na urządzenie wspólnego grilla, czy miejsca do zabawy dla dzieci z kolegami z podwórka. Towarzyski wymiar stosunków z sąsiadami to nie jedyna korzyść mieszkania w szeregówce. Jeśli nabywca wybierze segment w środku ciągu, to sąsiedzi realnie wypłyną na obniżenie jego kosztów ogrzewania, dogrzewając rzeczone lokum po bokach.  Oprócz tego wyjeżdżając na urlop, można być pewnym, że ktoś zareaguje jeśli coś złego – włamanie lub wandalizm – będzie się działo w domu.


dom szeregowy


Dodatkowo osiedla w zabudowie szeregowej są zwykle budowane w mieście lub w bezpośredniej bliskości z nim. Dzięki temu można uniknąć codziennego spędzania wielu godzin w samochodzie. Warto też zwrócić uwagę na zwykle dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową w takich osiedlach, obecność własnych placów zabaw czy boisk sportowych.

Podsumowując: szeregówka to swego rodzaju kompromis między domem jednorodzinnym a mieszkaniem w bloku.


z poważaniem

zespół mieszkania.podlasie.pl