Na co zwrócić uwagę przy wyborze umywalki


Mycie rąk to chyba najczęściej wykonywana czynność podczas całego naszego dnia. Dlatego, ważne jest aby umywalka jaką zainstalujemy w naszej łazience, spełniała oczekiwania zarówno estetyczne  jak i użytkowe, nasze oraz pozostałych domowników. Oferta dostępna na rynku może przyprawić o zawrót głowy nawet najbardziej wymagającego klienta. Zanim więc zdecydujemy jaka umywalka będzie najlepsza w naszej łazience, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: Jak powinna być montowana, z jakiego materiału powinna być wykonana, jaki rozmiar i kształt będzie najlepszy itp.


Sposoby montażu umywalek


W pierwszej kolejności warto pomyśleć jaki powinien byś sposób montażu naszej umywalki. Mamy do wyboru umywalki wiszące,  stojące i podblatowe.

Pierwsze rozwiązanie jeszcze jakiś czas temu było najbardziej typowe, obecne w prawie każdym domu. Umywalkę przymocowuje się je do ściany za pomocą specjalnych kołków. Aby przykryć materiały instalatorskie można ją osadzić na postumencie lub półpostumencie. Niestety pasować będzie tylko element z tej samej kolekcji. Można również zastosować ozdobny syfon, który funkcjonując samodzielnie nie pomniejszy walorów estetycznych naszej łazienki. Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że totalnie brakuje nam miejsca na schowanie różnego rodzaju szpargałów, których w łazience każdy ma bez liku.

rodzaje umywalek

Warto zastanowić się więc nad drugim rozwiązaniem czyli umywalką stawianą, którą można umieścić na specjalnym blacie lub szafce łazienkowej. Takie rozwiązania są praktyczne, zyskujemy pod spodem przestrzeń, którą wykorzystać możemy wedle uznania, a łazienka przybierze nowoczesny charakter.


Z jakiego materiału zrobiona jest umywalka


Kolejna kwestią do rozstrzygnięcia jest materiał z którego będzie wykonana umywalka. Najbardziej popularne i oczywiste są produkty ceramiczne. Są one odporne na kamień, rdzę, różnego rodzaju zarysowania. Łatwo się je czyści, a wszelkie zacieki wynikające z codziennego użytkowania są mało widoczne. Dla bardziej wymagających klientów dostępne są oryginalne, kolorowe lub ręcznie malowane modele umywalek.

Rozpowszechniającym się trendem w aranżacji wnętrz jest powrót do natury i propagowanie stylu ekologicznego, który opiera się na wykorzystywaniu we wnętrach naturalnych materiałów, takich jak np. drewno czy kamień, również jako budulec umywalek.

Ciekawym i nieco ekstrawaganckim rozwiązaniem w stylu nowoczesnym jest również metal oraz szkło hartowane.

Następna rzecz na o jakiej musimy pomyśleć to rozmiar i kształt. Najbardziej typowe szerokości umywalek to 45, 50, 55 i 60cm, choć na rynku dostępne są i 30 i 180cm modele.

rodzaje umywalek

Rozmiar naszej umywalki powinien być proporcjonalnie dopasowany do wielkości naszego wnętrza. Jeśli chodzi o głębokość, to nie powinna być ona mniejsza niż 40cm, Po prostu musimy móc być w stanie swobodne i wygodnie myć się w niej. Jeśli chodzi o kształt to powinien pasować on do całej aranżacji łazienki.


z poważaniem

zespół mieszkania.podlasie.pl